Skaitmeninė transformacija


 Skaitmeninė transformacija iš esmės prasidėjo nuo kompiuterių atsiradimo 1950 metais. Nuo to laiko nesibaigiantis skaitmenizavimo žingsnis beveik viską pavertė 1-ais ir 0-ais, o tai negrįžtamai pakeitė mūsų darbo procesus, bendravimo, apsipirkimo įpročius ir net tai, kaip mes atsipalaiduojame ir pramogaujame.

Taip netikėtai nutiko, kad prieš 8 metus atėjau į organizaciją aprašyti personalo valdymo procesų (ir dar susitvarkyti su „tais saugos žurnalais ir popieriukais“, - kaip sakė mano vadovai). Patikėkite, aš tikrai žinau ką reiškia per savaitę priimti į darbą 50 statybininkų (ir tai dar ne „geriausias“ rezultatas) ir suruošti dokumentus komandiruotei (darbo sutartys, prašymai, drabužiai, bilietai, leidimai, viešbučiai, ir t.t.). Tad kai turi suktis, kaip vijurkas, norom nenorom pradedi galvoti kaip susisukti greičiau. Pradėjau nuo paprasčiausių formų formavimo, o tada susidomėjau skaitmenizavimu. Mane labai domina sprendimai, kurie ne tik palengvina personalo darbą, didina kolektyvo įsitraukimą, bet, svarbiausiai, sutrumpina ar sumažina vertės nekuriančių darbų sąrašą.

Dažnai tenka girdėti, kad „viskas su ta personalo funkcija būtų gerai, jeigu ne tas popierizmas“, „popierių princesės“. Per visą savo darbo karjerą, teko ne kartą konsultuoti kolegas, kurie tiesiog bijo pamėginti, nes taip dirba jau gerą dešimtmetį ir čia viskas labai svarbu, ir geriau čia nieko nekeisti.

Šios konsultacijos tikslas, jokiu būdu nėra įbrukti ar parduoti Jums kažkokį konkretų produktą. Tikslas – padėti nepadaryti klaidos, kurią esu pati padariusi ne kartą, identifikuoti ko tikrai reikia Jums ir Jūsų organizacijai. Gal skaitmenizacija ir yra XXI amžiaus mados klyksmas, bet patikėkit, jis tikrai kuria vertę apie kurią gal net ir nepagalvojote.

Personalo skaitmenizacija: idėjos ir patirtys

Personalo procesų skaitmenizacija: nuo ko pradėti?