Personalo veiklos auditas


Auditas. Išgirdus šį žodį pagalvojame apie viską kas gali būti blogiausia. Tačiau pamirštame, kad kiekviena organizacija, turi ne tik atitikti valstybės, kurioje yra įsikūrusi, ar kurioje veikia, įstatymus, tačiau taip pat turi įsipareigojimą prieš savo darbuotojus, partnerius, klientus - veikti saugiai, kurti tvarų ir atsakingą verslą. 

  Personalo procesai vykdomi visose organizacijose, nepriklausomai nuo jų dydžio, veiklos ar veikimo teritorijos. Jeigu Jūsų organizacija neturi Personalo vadovo, o gal ir personalo funkcijos atliekančio žmogaus, tai tikrai nereiškia, kad ir procesų neturite. Personalo veiklos procesų auditas nėra tam, kad pabaksnoti organizacijai į problemą ar palyginti ją su kitomis organizacijomis. Jis skirtas organizacijoms, kurios nori suprasti ką turi dabar, ko nori ir kaip tuos norus gali įgyvendinti.

Revizijos etapas

 Dažnai tenka girdėti: „Mes matėme ... va ten ir ten ir pagalvojom, kad ir mums būtų gerai turėti“. Tikrai nieko blogo, stebėti kaimyno verslą ir "skolintis" geras idėjas. Tik labai svarbu suprasti ar tai tiks konkrečiai Jūsų verslui. 
  Revizijos etapas yra skirtas – peržiūrai. Be jokių išankstinių nusistatymų. Jeigu organizacija veikia iki šiol, su tuo ką turi, vadinasi tai veikia, tik laikai pasikeitė, tai ir procesą reikia atnaujinti. Ar pamenate tuos laikus, kai visus darbo skelbimus skelbdavome popieriniuose laikraščiuose? Nesakau, kad to nebėra, kai kur tai dar praktikuojama, bet turbūt sutiksite, kad kandidatų paieškos procese turime numatyti ir kitus jų pritraukimo kanalus.
  Nuo to, kokia apimtimi norėsite audituoti – visus personalo valdymo procesus organizacijoje ar vieną (kelis) konkretų – priklausys mano skirtas laikas Jums.

Analizės ir Planavimo etapai

 Man asmeniškai, tai pats smagiausias etapas. Šiame etape įsitraukia visi procese dalyvaujantys asmenys. Šio etapo rezultatui pasiekti naudoju vertės žemėlapio analizę (VACA, Lean metodas).
  Pritaikant šį metodą analizuojamas procesas išskaidomas į smulkius veiksmus, kiekvienas veiksmas matuojamas, taip identifikuojant jo sukuriamą vertę - laikas, pinigai, aiškumas ir pan. VACA įrankis leidžia įvertinti naudojamų darbo išteklių efektyvumą. Toks proceso išskaidymas leidžia greičiau identifikuoti problemas, numatyti jų sprendimo būdus.
 Šiame etape, taip pat gali gimti norų sąrašas. Šio sąrašo punktams įvertinti labai tinka "MoSCoW" metodas (Must have, Should have, Could have, Won't have or Wich (liet. privalu turėti, turėtume turėti, galėtume turėti, neturėsime arba svajonės)).

Įgyvendinimo etapas

 Tai mano asmenine nuomone, pats įdomiausias etapas. Jis pareikalaus daugiausiai Jūsų laiko, valios ir tikėjimo. Išanalizuoti, identifikuoti ir sudėlioti galimų sprendimų eigą yra tik idėja, o štai įgyvendinti suplanuotus veiksmus yra taip vadinama „vyšnia ant torto“.
 Šiam etapui įgyvendinti tinka PDCA metodas ((angl. plan, do, check, act), (liet. planuok, daryk, tikrink, veik)). Šis metodas padeda surasti problemos priežastį ir numatyti veiksmus jai pašalinti.
 Gali taip atsitikti, kad šiame etape pajausite komandos pasipriešinimą. Pasipriešinimas pokyčiams yra natūras dalykas, bet su juo galima dirbti. Tereikia komandai skirti tiek dėmesio, kiek jai to reikia. Kalbant ir mokant apie pokyčio vertę, naudą tiek organizacijai, tiek jiems.

Kiti auditai

Kartais tiesiog reikia kito žmogaus nuomonės, patvirtinimo, kad viskas vyksta gerai. 

Kiti galimi auditai
  • Personalo administravimo dokumentų patikrinimas ir įvertinimas
  • Poreikio, naujai personalo valdymo sistema / platformai, išgryninimas